Cila është krijesa më e rrezikshme në Subnautica nën zero?

Leviathan është një klasifikim i dhënë krijesave më të mëdha në botën e Subnautica.

Cila është krijesa më e frikshme në Subnautica nën zero?

Subnautica: Më poshtë Zero ka goditur Early Access, kështu që këtu janë 9 nga gjërat më të çuditshme (dhe më të frikshme) që kemi gjetur tashmë

 • Ky peshk gjigant donut ……
 • Peshkaqenë brutale. …
 • Shkëlqim balena. …
 • Një post i braktisur i ishullit. …
 • Unë jam, ……
 • Pemë gjigante të zambakëve. …
 • Krustace! …
 • Kthimi i Perandorit të Detit.

30 janar 2019 g

Cila është krijesa më e rrezikshme në Subnautica?

Dragoi i Detit Leviathan ose më i njohur si Dragoi i Detit. Aktualisht, është krijesa më e madhe agresive në Subnautica. Shtë një specie e madhe ujore që është përshtatur me mjediset vullkanike.

Cili është përbindëshi më i frikshëm në Subnautica?

Subnautica: 10 krijesat më të frikshme, të renditura

 1. 1 Korrës Leviathan. Ekzistenca e vetme e Reaper e bën këtë lojë pothuajse një lojë horror.
 2. 2 Dragoi i Detit Leviathan. Dragoi i Detit Leviathan është grabitqari më i madh në të gjithë lojën. …
 3. 3 Leviathan fantazmë. …
 4. 4 shkelës deti. …
 5. 5 Gaforre. …
 6. 6 Peshkaqen rërë. …
 7. 7 Deformim. …
 8. 8 Gjakderdhës. …
Shih edhe  Pyetje e shpeshtë: Cilat janë 3 vendet më të mëdha të Lindjes së Mesme?

23 Mars 2021 g

A mund t'i merrni Cyclops në Subnautica nën zero?

Ciklopet. Lajm i keq miq, nëse jeni një tifoz i madh i kësaj nëndetëseje të madhe atëherë mund të zhgënjeheni. Aktualisht nuk është në lojë, dhe është e paqartë nëse do të jetë ndonjëherë në lojë.

A ka një zonë të vdekur në Subnautica nën zero?

Krateri është zona tropikale në të cilën zhvillohet historia kryesore e Subnautica. Krateri dhe Sektori Zero janë dy qendrat kryesore të ekosistemit të njohura në Planetin 4546B. … Zona përreth vullkanit njihet si zona e vdekur ose buza e kraterit.

A është Subnautica e frikshme?

Subnautica është, në fakt, absolutisht tmerruese. … Në Subnautica, kjo është edhe më e theksuar sepse është një det i huaj fjalë për fjalë, një botë krejtësisht e re, që ju po eksploroni. Ju nuk keni për qëllim të jeni atje dhe definitivisht nuk jeni të mirëpritur. Sidoqoftë, nuk e fillova aventurën time jashtëzakonisht shqetësuese duke u ndjerë e padëshiruar.

Cili është artikulli më i rrallë në Subnautica?

Kurora e Detit është një nga llojet më të rralla të florës së korrur në Subnautica, me vetëm një numër të vogël në ekzistencë.

A ka Subnautica frikësime nga kërcimet?

Nëse keni frikë nga uji i hapur, Subnautica do të jetë një përvojë mjaft tmerruese - ajo përfiton nga kjo ndjenjë. Dhe ndërsa nuk ka kërcime të vërteta, e gjithë parashikimi që ajo ndërton natyrshëm mund të bëjë që çdo ngjarje e butë befasuese të ndihet si një kujdes jump.

A mund të vritet Leviathani i Dragoit të Detit?

Me pak fjalë, unë kam qenë këtu për orë të tëra. Unë e kam qëlluar atë me pushkën Statis dhe kam marrë qindra goditje me Thermoblade, por dragoi thjesht nuk do të vdesë.

Shih edhe  Cila është kazino më e madhe në Indiana?

Mund të zbutni një dragua deti Leviathan?

Ju e zbutni njërën duke e nxjerrë në sipërfaqe dhe duke i dhënë një deti (ose një nëndetëse tjetër) për t’u ushqyer. Pasi ta lini të qëndrojë atje për një kohë, do të shkëputet dhe do t'ju ndjekë përreth. … Për të zbutur një, duhet të marrësh një vezë Gaforre dhe ta vendosësh në atë çelës. Pas rreth 3 ditëve të fundit, Gaforrja do të çelë.

A mund të vrasësh një Reviathan Reaper?

Natyrisht, kjo do t'ju vrasë menjëherë. Reaper Leviathan është gjithashtu i aftë të përdorë mandibulat e tyre për të kapur kostumin Seamoth dhe Prawn, duke e shtypur atë në kontrollin e tyre dhe duke i shkaktuar dëme masive, ndonjëherë deri në 60%.
...
Subnautika.

14,829 Vizitorë unikë
53 Favoritet e tanishme

A mundet një leviathan të shkatërrojë një Ciklop?

Leviathan shkatërroi ciklopët në Lumin e Humbur.

A do të ketë një Subnautica 3?

Duket se zhvilluesi Unknown Worlds drejt botëve të panjohura pasi Under Zero përfundon qëndrimin e tij në Early Access, por krijuesit e bëjnë atë të duket sikur një Subnautica e tretë është në thelb e pashmangshme. … Tani për tani, Subnautica: Under Zero do të largohet nga Hyrja e Hershme diku këtë pranverë.

A mund të shkojë dhelpra e dëborës në ujë?

Aftësitë. Ndryshe nga tre automjetet kryesore në Subnautica, Snowfox është rreptësisht për zmadhim në terrenin arktik dhe nuk mund të punojë mbi ose nën ujë.

A është Subnautica një multiplayer?

PPRDITSIM (5 Shtator 2016): Subnautica do të jetë një lojë me një lojtar të vetëm dhe nuk do të marrë multiplayer.

Të pëlqen ky postim? Ju lutemi ndani me miqtë tuaj: