Përgjigja më e mirë: Kush ka makinën më të shtrenjtë në Kenia?

Mercedes-Benz Pullman S600 aktualisht është në pronësi të Presidentit Uhuru Kenyatta. Ai është kryesisht në pronësi të politikanëve të njohur dhe personaliteteve të tjera për shkak të veçorive të tij, duke përfshirë drejtimin me një gomë të shfryrë. Makina gjithashtu ofron stabilitet të mahnitshëm në shpejtësi dhe kushton 160 milionë shilinga keniane.

Kush zotëron makinën më të shtrenjtë në Kenia 2018?

Mercedes-Maybach S600

CEO i SportPesa, Ronald Karauri, zotëron një nga këto, si dhe një Rolls Royce dhe një Range Rover Finch. Mercedes Benz Maybach S600 vlen afërsisht 20 milionë Ksh. Biznesmeni i njohur i qytetit Chris Kirubi zotëron gjithashtu një Mercedes-Maybach S600.

Sa kushton një BMW i8 në Kenia?

BMW i8 mund të ecë nga 0-100 km/orë në 4.4 sekonda dhe ka një shpejtësi maksimale prej 250 km/orë. Një i8 i ri do t'ju kushtojë nga 14 milion Sh, pa përfshirë kostot e importit. E dashur Kenia Power, vini re!

Kush zotëron Rolls Royce në Kenia?

Chris Kirubi- Manjati

Shih edhe  A është qenushi më i madh në pjellë qeni më i madh?

Tregu i biznesit dhe sipërmarrësi Kirubi zotëron një Rolls Royce, me vlerë rreth 18 milionë.

Kush e zotëron makinën më të shtrenjtë?

Vlera e përgjithshme e makinave në garazhin e Ronaldos, pronari i makinës më të shtrenjtë në botë, vlerësohet të jetë 30 milionë euro (më shumë se 264 milion ₹). Makina Bugatti La Voiture Noire mund të shpejtojë deri në 380 km në orë, duke arritur 60 km në 2.4 sekonda. Makina ka të ngjarë t'i dorëzohet Cristiano Ronaldos deri në vitin 2021.

Sa Trilionerë janë në Kenia?

Kenia ka 42 miliarderë dhe 9,600 njerëz super të pasur-raport-Nairobi News.

Kush zotëron shtëpinë më të shtrenjtë në Kenia?

Mike Sonko. Guvernatori i Nairobit, Mike Sonko gjithashtu zotëron shtëpinë më të shtrenjtë në Kenia. Gjatë funeralit të guvernatorit të babait, ne hodhëm një vështrim të fshehtë të pallatit të tij milionësh në Mua Hills, Maanzoni Machakos County. Rezidenca spektakolare vlerësohet të jetë me vlerë 150 milion Ksh.

Sa kushton BMW X6 në Kenia?

Mesatarisht, një markë e re BMW X6, pavarësisht modelit, modelit, kursit të këmbimit të monedhës dhe faktorëve të tjerë të ngjashëm, mund të blihet midis 9 milion Ksh dhe 12 milion Ksh. BMW ka standardizuar motorët e shkëlqyer të fuqisë, dhe X6 është një shembull i mirë i kësaj.

Sa kushton të marrësh me qira një BMW i8?

Qira BMW BMW i2019 Roadster 8 për 1,099.00 dollarë muaj: LeaseTrader.com.

Sa kushton një BMW i8 i ri?

Çmimi me pakicë i sugjeruar nga prodhuesi (MSRP) për një BMW i2019 Coupe 8 është rreth 148,500 dollarë, përfshirë tarifën e destinacionit prej 995 dollarësh. i8 Roadster fillon rreth 164,300 dollarë.

Shih edhe  Kush është prodhuesi më i madh i xhamit?

Kush është DJ më i pasur në Kenia?

Këtu janë 5 DJ-të më të pasur në Kenia në 2020.

  • DJ Joe Mfalme. Hei është DJ me të ardhurat më të larta në vend në vitin 2020, ai është interpretuesi më i mirë në disa shfaqje kryesore në vend. …
  • DJ Pinye. Peter Chuani alias DJ Pinye është i dyti në listë që fiton mirë në eventet e tij të ftuara. …
  • Dj Creme De La Creme. …
  • DJ Kris Darling.
  • DJ Stylez.

Kush është zonja më e pasur në Kenia?

Mama Ngina është padyshim gruaja më e pasur në Kenia. Ajo është e veja e presidentit të parë të vendit, Jomo Kenyatta dhe gjithashtu nëna e Presidentit Uhuru Kenyatta.

Kush është njeriu më i pasur në Kenia?

Duke gjeneruar një pasuri neto prej 1.7 miliardë dollarësh, Manu Chandaria është njeriu më i pasur në Kenia.

Çfarë makine drejton Bill Gates?

Bill Gates - Porsche 959

ai ka një makinë më të rrallë në koleksionin e tij dhe kjo është Porsche 1991 911, Carrera.

Kush zotëron më shumë makina në botë?

Koleksioni i makinave të Sulltanit të 29 -të të Bruneit është koleksioni më i madh i makinave private në botë, i përbërë nga afërsisht 7,000 makina të cilat kanë një vlerë të kombinuar të vlerësuar mbi 5 miliardë dollarë.

Cila është makina më e lirë në botë?

Makina e vogël adoleshente e Ratan Tata, Tata Nano, nuk do të quhet më makina më e lirë në botë. Jason Torchinsky, redaktor i lartë i një reviste motorike në internet Jalopnik, kohët e fundit mori "4 Wheels Electric Mobility Scooter" nga gjiganti i tregtisë elektronike Alibaba-në një kuti. Çmimi i makinës është nga 930 deri në 1200 dollarë.

Shih edhe  Cili është labeli më i madh muzikor?
Të pëlqen ky postim? Ju lutemi ndani me miqtë tuaj: